webcumulus

CMS (Back end development)

Kompetencje

Oferta skierowana jest do firm planujących aktywne korzystanie z Internetu wykorzystują możliwości jakie daje system zarządzania treścią CMS. Aplikacja CMS jest dodatkiem do strony internetowej umożliwiający zmianę treści i struktury strony internetowej bezpośrednio przez pracowników Państwa Firmy.

Czym jest CMS?

Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści (zawartości informacyjnej serwisu) od wyglądu (sposobu jej prezentacji). Po wprowadzeniu nowych informacji przez uprawnionego redaktora system przenosi je do bazy danych, jednocześnie wypełniając nimi odpowiednie miejsca na stronach WWW. Wykorzystanie szablonów stron sprawia, że zmiana koncepcji graficznej całego serwisu sprowadza się do przygotowania i zamiany szablonu, przy czym system nie powinien narzucać żadnych ograniczeń kompozycyjnych. Dzięki takiemu podejściu proces publikacji w Internecie staje się prosty - specjaliści mogą skoncentrować się na swoich zadaniach i korzystać ze swoich ulubionych aplikacji użytkowych (np. edytorów tekstu). Każda strona WWW generowana jest dynamicznie, w oparciu o szablony i zawartość baz danych - dynamika oznacza więc w tym przypadku zawsze aktualne informacje w serwisie.

W ostatnich latach platformy CMS znacznie ewoluowały, dodając m.in. możliwość elastycznej i dynamicznej modyfikacji już nie tylko treści, ale i struktury.

Systemy zarządzania treścią zazwyczaj oparte są na bazach danych oraz na językach skryptowych (server-side) lub specjalistycznym oprogramowaniu po stronie serwera. CMS może być formą oprogramowania klienckiego, które do aktualizacji strony może używać takich protokołów jak FTP. Coraz częściej wykorzystywane są złożone techniki opisu struktur dokumentów (np. XML).

Większość systemów CMS jest napisanych w języku dynamicznym (ASP, JSP, PHP, Python, itd.).Jak wykonujemy strony CMS?

Projektowanie strony graficznej witryny - Webdesign - wykonywane jest w oparciu o materiały promocyjne co pozwala na zachowanie spójności z projektem graficznym przygotowanym przez agencje reklamową. W trakcie przygotowywania projektu strony internetowej mają Państwo pełen wpływ na jego ostateczną formę. Wykonane przez nas strony są tak projektowane, aby możliwe były późniejsze zmiany grafiki bez konieczności przeprojektowywania projektu.Przykładowe etapy realizacji projektu:

  1. przygotowanie projektu graficznego strony internetowej,
  2. wykonanie wszystkich potrzebnych kodów szablonów strony xhtml/css,
  3. wzbogacenie statycznej strony internetowej dodatkowymi animacjami flash,
  4. instalacja i konfiguracja strony wraz z aplikacją CMS Webcumulus,
  5. szkolenie z obsługi aplikacji CMS dla wyznaczonych pracowników Państwa Firmy,
  6. konfiguracja narzędzi analizy statystyk strony (np. Google Analytics),
  7. oficjalne uruchomienie strony internetowej,
  8. stała opieka i nadzór strony.

Budowa modułowa

To kompleksowe rozwiązanie dedykowane małym i średnim firmom, pragnącym prowadzić skuteczny biznes w sieci. Rozwiązanie to umożliwia utrzymanie dobrego kontaktu z klientami, szybką aktualizację serwisu a przede wszystkim łatwe i intuicyjne zarządzanie treścią. CMS Webcumulus dzięki modułowej budowie jest rozwiązaniem dopasowującym się do potrzeb.

Obsługa systemu oraz wprowadzanie wszelkich zmian merytorycznych odbywa się za pomocą przyjaznych dla użytkownika aplikacji, nie wymagających ingerencji w kod HTML. Wprowadzanie aktualizacji, modyfikacji, zmian strukturalnych oraz tekstowych, a także dodanie elementów multimedialnych (zdjęć, animacji flash) nie stanowi problemu. Krótkie przeszkolenie umożliwia poruszanie się po systemie.

Strukturalizacja systemu opiera się na formie modułowej. Elastyczność wdrażania pozwala na dostosowanie poszczególnych aplikacji do wymagań klientów, aby zapewnić im maksymalnie zoptymalizowane rozwiązania. Z szerokiego wachlarza oferowanych modułów istnieje możliwość stworzenia kompleksowego systemu, zawierającego funkcjonalności dostosowane do indywidualnych wymagań klientów.

Biuletyn informacyjny

Proponujemy również wzbogacenie serwisu o Biuletyn Informacyjny – narzędzie pozwalające być w stałym kontakcie zarówno z osobami odwiedzającymi stronę, jak i również pozyskanymi już klientami. Biuletyn Informacyjny jest autorskim rozwiązaniem typu newsletter pozwalającym na dowolne definiowanie tematów subskrypcji, grup odbiorczych, graficznych układów wysyłanych listów. Aplikacja może być również automatycznie synchronizowana z Państwa systemem CRM co pozwoli na otrzymanie jednej bazy danych zawierających kontakty pozyskane w procesie rejestracji gości hotelowych. Biuletyn Informacyjny znajduje również zastosowanie jako narzędzie wewnętrznej komunikacji z pracownikami lub kontrahentami.

REALIZACJE

Doświadczenie zdobywamy pracując zarówno dla liderów rynku deweloperskiego i turystycznego jak i rodzimych przedsiębiorców z innych branż. Zrealizowaliśmy dziesiątki różnorodnych projektów dla polskich i międzynarodowych Firm. Zachęcamy do zapoznania się ze wyzwaniami jakim sprostaliśmy w trakcie realizacji najciekawszych projektów.

Case study

96%naszych klientów nadal jest z nami.
I to jest nawiększy sukces.

Zobacz case study

Zainteresowany?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?