webcumulus

PBO Dach BudBudownictwo mieszkanioweNa początku lat 90-tych DACH BUD dynamicznie wkroczył na wrocławski rynek budownictwa mieszkaniowego, realizując z powodzeniem, jeden po drugim, zespoły mieszkalno-usługowe w atrakcyjnych częściach Wrocławia. W efekcie tych przedsięwzięć z małego przedsiębiorstwa powstała jedna z największych firm deweloperskich na Dolnym Śląsku. Od 2014 roku pomagamy firmie wzmocnić jej wizerunek w internecie.

rwd cms homedeweloper seo

Wyzwanie

Naszym zadaniem było wykonanie nowej witryny internetowej która miała realizować przede wszystkim cel sprzedażowy. Główny nacisk położono na udostępnienie użytkownikom serwisu możliwości zapoznania się ze zróżnicowaną ofertą dewelopera i zadbanie o jej aktualność poprzez dostarczenie pracownikom Działu Sprzedaży intuicyjnego narzędzia do łatwej aktualizacji treści serwisu. To ostatnie zadanie okazało się istotne głównie ze względu na wzrost dynamiki sprzedaży w Firmie i potrzebę działu Sprzedaży do całkowitego uniezależnienia się przy edycji treści od współpracy z wykonawcą serwisu.

Kolejnym postawionym przed nami zadaniem było wzmocnienie widoczności strony internetowej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.pl. Ze względu na istniejącą bardzo silną konkurencję na wrocławskim rynku deweloperskim oraz brak jakiekolwiek wcześniejszych prób realizacji tych działań pozycjonujących serwis konieczne okazało się wykonanie gruntownej optymalizacji nie tylko treści ale i kodu strony.

Projekt

Dzięki możliwości skorzystanie z wszelkich materiałów graficznych dostarczonych przez Klienta nasza uwaga mogła skupić się czysto na aspektach technicznych tej realizacji. Zadbaliśmy o poprawny i w pełni responsywny kod strony który pomógł w optymalizacji SEO serwisu.

Nowa strona została wdrożona w ramach naszej autorskiej aplikacji HOMEdeweloper której wykorzystanie pozwoliło na zautomatyzowanie procesu publikacji oferty mieszkaniowej oraz na publikacje dynamicznych planów inwestycji.

Efekt

Usprawnienie pracy Działu Sprzedaży przy zadaniach związanych z aktualizacją treści serwisu oraz stanem oferty sprzedażowej. Zwiększenie ruchu w serwisie pozyskanego z wyników organicznych google.pl co przełożyło się na zwiększenie dynamiki sprzedaży.

ZWIĘKSZENIE WIDOCZNOŚCI

W efekcie prowadzonych optymalizacji SEO zauważono uzyskanie zwiększonego ruchu na stornie pozyskanego zarówno na krótkie frazy bezpośrednio związane z ofertą jak i na dłuższe zapytania tzw. long tail.

Uzyskane wyniki potwierdziły też tendencję wzrostową ilości zapytań kierowanych za pomocą urządzeń mobilnych. W tym przypadku odnotowano zwiększenie o 98,9% ilości odwiedzin serwisu za pomocną urządzeń typu smarphone czy tablet.

ZWIĘKSZENIE ZAANGAŻOWANIA

Głównym efektem jakiego spodziewaliśmy się po wdrożeniu nowego serwisu w wersji responsywnej było zwiększenie ilości wejść z urządzeń mobilnych. Ze względy na to że wcześniejsza wersja serwisu nie posiadała tej funkcjonalności uzyskaliśmy aż 98,9% więcej wizyt a tych urządzanych.

Został również zwiększony o 6% średni czas trwania wizyty na stronie. Odnotowano też 10% więcej powracających użytkowników.

ZWIĘKSZENIE KONWERSJI

42% więcej konwersji z urządzeń mobilnych.

Zwiększenie o 27% konwersji ważnych z punktu widzenia sprzedaży uzyskane dzięki wykonaniu publikacji planów pełnej oferty mieszkań w indywidualnej formie dedykowanej na te urządzenia.

Pozycjonowanie

Optymalizacja SEO

Aktualnie na większość optymalizowanych fraz jest to najwyżej prezentowana strona firmy deweloperskiej, rywalizująca o pozycję z dużymi serwisami ogłoszeniowymi rynku nieruchomości. W efekcie prowadzonej optymalizacji w organicznych wynikach wyszukiwarki google.pl odnotowaliśmy zwiększenie ruchu o ponad 50% przy zachowaniu analogicznego poziomu zaangażowania użytkownika i średniego czasu wizyty na stronie.

AKTUALIZACJA OFERTY

Dedykowany moduł do zarządzania treścią

Na uwagę zasługuje również wykonany w trakcie realizacji projektu dedykowany moduł CMS do zarządzania stroną główną. Oddany do obsługi panel uwzględnia potrzebę automatycznego dostosowywania wielkości grafik i zdjęć i ich jednoczesne zeskalowanie do wielu rozmiarów i proporcji wymaganych w responsywnym kodzie serwisu, zapewniając poprawność publikacji dla różnorodnych urządzeń. Cechuje się on wygodą edycji i jednocześnie kontroluje jej poprawność zabezpieczając serwis przed niefortunnymi modyfikacjami.

INTERAKTYWNE PLANY

Połączone z bazą danych oferty mieszkaniowej

Dodatkowym atutem wdrożenia serwisu w ramach platformy HOMEdeweloper była możliwość skorzystania z rozszerzonej prezentacji planów inwestycji. Technologia w której wykonano interaktywne plany pozwala na ich publikacje również na urządzeniach wyposażonych w system iOS czy Android. Dopełnieniem prezentacji są również szczegółowe opisy i dane dotyczące powierzchni pomieszczeń, czy cech lokali.AUTORSKI SYSTEM CMS

Dedykowane oprogramowanie dla firm deweloperskich

Aktualizacja treści serwisu została zrealizowana za pomocną naszego autorskiego systemu CMS HOMEdeweloper będącego dedykowanym oprogramowaniem dla firm deweloperskich.

W odróżnieniu od innych pakietowych rozwiązań dostępnych na rynku platforma HOMEdeweloper daje możliwość dostosowania oprogramowania również do specyficznych potrzeb klientów, co pozwala na bardzo efektywne wykorzystanie proponowanych przez nas narzędzi przy zachowaniu niskiego kosztu wdrożenia systemu.

Stale rozwijana aplikacja dzięki modułowej budowie zaskakuje intuicyjną obsługą i pozostawia na efektywnym zarządzaniem zasobami Działu Sprzedaży.

Wyszukiwarka

Opracowaliśmy własną, unikalną metodę wyszukiwania mieszkań, która znalazła już zastosowanie i uznanie wśród wielu naszych Klientów. Produkt odróżnia się od konkurencji m.in. szerokimi możliwościami konfiguracji. Wyszukiwarka została dodatkowo wzbogacona o nasze autorskie rozwiązanie wyboru cech mieszkań jak i ich kierunku nasłonecznienia.

Możliwość wygodnego i zarazem intuicyjnego przeglądania aktualnej oferty dewelopera jest jednym z najwyższych priorytetów projektantów strony internetowej. Dlatego warto zwrócić uwagę na unikalną na polskim rynku funkcjonalność wyszukiwarki mieszkań jaką jest możliwość dodatkowej filtracji, sortowania czy usuwania niechcianych propozycji. Lista z wynikami może być szybko przesłana na adres mailowy, co pozwala na wygodne zapamiętanie swoich wyborów, czy podzielenie się propozycjami z innymi osobami.

Formularze kontaktowe, powiadomienia

W projekcie uwzględniono zastosowanie zarówno rozbudowanych formularzy które prezentowane są na odrębnych podstronach, jak i kompaktowego elementu “Zapytaj”, który połączył wygodę i funkcjonalność, a dodatkowo pozwolił na skrócenie czasu potrzebnego na wysłanie wiadomości. Zrezygnowaliśmy z niektórych pół z formularza np. definiujących zakres oferty, czy nazwy inwestycji a dane, zebrane na podstawie ścieżki wizyty, pobieramy automatycznie i wysyłamy wraz ze zgłoszeniem.

SYNCHRONIZACJA DANYCH Z CRM i ERP

Umożliwiamy dostosowanie się do stosowanych u Klienta systemów CRM i ERP lub dajemy możliwość implementacji własnego panelu CMS do zarządzania stanem sprzedażowym inwestycji deweloperskich. Aplikacja oferuje też wsparcie systemu CRM i wzbogacenie go o nowe funkcjonalności za pomocą odrębnych dedykowanych modułów CMS.

EKSPORT DO SERWISÓW

Dedykowane moduły CMS+ przeprowadzają codzienną automatyczną i bezpieczną synchronizację wybranych danych z CRM Działu Sprzedaży.

Serwisy ogłoszeniowe z rynku mieszkaniowego informowane są na bieżąco nie tylko o zmianach stanów sprzedażowych, cenników czy opisów, ale też m.in. o aktualizacjach zdjęć inwestycji, przez co Państwa oferta będzie spójna i zawsze aktualna na wszystkich współpracujących serwisach.

MAPY LOKALIZACJI Z NAWIGACJĄ

Dedykowany moduł CMS do tworzenia map z wykorzystaniem silnika aplikacji Google Maps umożliwiający łatwe definiowanie współrzędnych inwestycji oraz lokalizacji atrakcyjnych obiektów w jej sąsiedztwie z uwzględnieniem grupowania w odpowiednie kategorie.

Wygodne określanie dystansu oraz czasu dojazdu do inwestycji bezpośrednio na stronie internetowej dostępna też w wersji dla komputerów typu desktop. Funkcja nawigacji na urządzeniach wyposażonych w GPS.

ZARZĄDZANIE INWESTYCJAMI

Moduł CMS Oferta Dewelopera stworzony do zarządzania w jednym miejscu wszystkimi najważniejszymi informacjami o inwestycjach znajdujących się zarówno w aktualnej ofercie jak i tymi których sprzedaż została już zakończona.

DZIENNIK BUDOWY

Dedykowany moduł CMS do aktualizacji galerii zdjęć, wizualizacji czy dziennika budowy skraca czas koniecznej edycji do kilku minut. Dzięki automatycznemu pomniejszaniu zdjęć oraz generowaniu miniaturek nie jest potrzebne używanie dodatkowego programu graficznego a publikacja zdjęć jest możliwa bezpośrednio z kart pamięci aparatu.

Kalendarze wizyt na budowie i umów deweloperskich

Moduł CMS współdzielony zapewniający komunikację oraz organizację pracy nie tylko Działu Sprzedaży ale też współpracującym kancelariom notarialnym oraz kierownikom budów.

PROMOCJE

Elastyczny system dostosowujący się do aktualnej polityki sprzedażowej i pozwalający na zarządzanie nie tylko promocjami cenowymi, ale też na obsługę dowolnych promocji i programów sprzedażowych typu Mieszkania dla Młodych.

SYSTEM MAILINGOWY

Moduł CMS Biuletyn informacyjny - rozbudowany system mailingowy przypisujący automatycznie klientów do wskazanych inwestycji z aktualnej oferty lub do modeli ofert.

Zainteresowany?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?